Szukanie alternatywnych sposobów inwestowania kapitału jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Zdaniem ekonomistów to właśnie złoto jest jednym z bezpieczniejszych produktów inwestycyjnych. Ulokowanie kapitału w metalach szlachetnych wydaje się być szansą na duży zysk.

 

 

Dlaczego warto wybrać złoto?

 

Otóż to właśnie złoto uznawane jest za swoiste zabezpieczenie kapitału. Jest ono odporne na różnego rodzaju zawirowania finansowo-gospodarcze. Zasada jego zakupu jest prosta. Poszukujemy monet lub sztabek po atrakcyjnej cenie i czekamy aż kurs będzie na tyle atrakcyjny i wysoki, żeby sprzedać nasz kruszec z zyskiem. Tego rodzaju transakcji możemy bezpiecznie dokonywać chociażby w mennicach państwowych.

 

 

Lepiej inwestować w sztabki czy monety?

 

Opinii na ten temat jest wyjątkowo dużo. Niektórzy analitycy finansowi wskazują na zalety kupna sztabek, ponieważ dostępne są one w wielu gramaturach. Jednocześnie część ekonomistów twierdzi, że to raczej złote monety są łatwiejsze w późniejszym etapie odprzedaży.

 

 

W jakie monety inwestować?

 

Najbezpieczniejszą opcją jest zakup najpopularniejszych monet bulionowych, ponieważ właśnie takich egzemplarzy poszukują inwestorzy. Wśród tych najciekawszych okazów znajdziemy między innymi:

 

  • Krugerrandy

  • Kanadyjskie Liście Klonowe

  • czy Filharmoników Wiedeńskich