Nowe technologie wkraczają do wielu dziedzin naszego życia, w tym także do sektora finansowego bankowego. Mobilny dostęp do konta bankowego jest już jedną ze standardowych ofert. W związku z rosnącym zainteresowaniem na usługi elektroniczne na rynku pojawiły się także nowe produkty oszczędnościowe. Mowa tu między innymi o tak zwanych e-lokatach.

 

 

E – lokata – poradnik

 

Jest to forma lokaty internetowej, której obsługa odbywa się w formie internetowej. Zakładana jest ona bowiem z poziomu bankowości internetowej po wcześniejszym zalogowaniu się na konto. Dzięki temu oferta wielu banków może dotrzeć do szerszego grona klientów.

 

 

Zalety takich internetowych lokat to:

 

Przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. W celu założenia e-lokaty wystarczy wypełnić tylko elektroniczny wniosek co nie wymaga już wizyty w oddziale banku. Unikamy także konieczności podpisywania wielu dokumentów. Takie ograniczenie formalności do minimum jest czynnikiem decydującym o zadowoleniu klientów z oferowanych usług bankowych. Kolejną zaletą tego typu lokaty jest także możliwość wykonywania operacji finansowych w zasadzie o dowolnej porze dnia jak i nocy. Czynnikiem decydującym o powodzeniu takich lokat jest przede wszystkim propozycja nieco wyższego procentowania.

 

 

Zarządzanie własnymi środkami

 

Prowadzenie elektronicznej lokaty jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla zapracowanego i zabieganego społeczeństwa. Taką lokatę nie tylko łatwo się uruchamia. Ale także bez problemu zarządza dostępnymi depozytami. Bankowość internetowa to także sposób na zminimalizowanie kosztów obsługi finansowej.