Lokaty lub konto oszczędnościowe to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. Owszem, można powiedzieć,że osoba, która mniej zarabia ma problemy z oszczędzaniem. Jednak można zacząć odkładanie od 200 zł miesięcznie. Jeśli będziemy w tym konsekwentni to po kilku latach uzbiera nam się duża suma. Aktualnie oprocentowanie na lokatach nie jest duże, ale nawet 2% na koncie oszczędnościowym da nam zyski.

Aby łatwiej było odłożyć 200zł miesięcznie, najlepiej już na początku miesiąca przelać tą kwotę na konto oszczędnościowe. Wówczas z góry będziemy wiedzieć,że będzie mniej pieniędzy na cały miesiąc i można rozsądniej wydawać.

Istnieją również banki, w których program oszczędzania polega na tym,że przy płaceniu kartą, bank zaokrągla płatność do okrągłej kwoty np. jeśli zapłacisz za coś 3zł, to bank przeleje na Twoje konto oszczędnościowe 7 zł.

W ten sposób możesz zaoszczędzić naprawdę dużo, w zależności od tego jak często płacisz kartą. Jeśli jednak uważasz, że regularne odkładanie pieniędzy to nie jest dobry pomysł, można po prostu planując większe wydatki np. samochód można np. zamiast nowego samochodu kupić używany.