Wiele osób na samą myśl o komorniku z Ursynowa czują pewien niepokój. Rozumiem ich, ponieważ w naszym kraju panuje przekonanie, że komornicy odbierają nam środki do życia. Mamy wiele różnych niekorzystnych przekonań związanych z zawodem jakim jest komornik. Ursynów również jest miejscem, w którym te przekonania panują.
Dlatego http://www.feliperm.info/jak-pracuje-komornik często nie mają łatwego życia. Praca, którą wykonują jest stosunkowo ciężka. Nie tyle pod względem fizycznym, co psychicznym.
Jednak bardzo często też ma problem z nawiązywaniem relacji osobistych. My jako ludzie wolimy trzymać się z dala od komorników z Ursynowa, albo innych zawodów, których się boimy. W ten sposób doznajemy wrażenia jakbyśmy bronili się przed tymi zawodami.


Z resztą wyobraź sobie – poznajesz nową osobę. Rozmawiacie sobie, poznajecie się. Jednak pytasz go „A czym Ty się właściwie zajmujesz?” i pada odpowiedź „jestem komornikiem na Ursynowie” – jak zmienia się twoje postrzeganie tej osoby? Jeżeli w żaden sposób, to gratuluję.
Jednak w wielu przypadkach osoby zaczynają nabierać dystansu, traktować te nowo poznane osoby jakby nie były zwyczajnymi ludźmi, a kimś niezwykłym. Właśnie dlatego życie komornika z Ursynowa nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że w pracy często ma pod górkę, to w życiu prywatnym też zawód, który wykonuje nie ułatwia mu nawiązywania relacji.