Inwestowanie na giełdzie to sposób na wielokrotne pomnożenie swojego kapitału finansowego. Jednocześnie powinniśmy mieć świadomość, że takie inwestycje wiążą się ze sporym ryzykiem. Dlatego osoby początkujące swoją przygodę z giełdą powinny przede wszystkim zacząć od zdobycia podstawowej wiedzy.

 

 

Czym jest giełda?

 

Decydując się na inwestycje giełdowe powinniśmy w pierwszej kolejności zapoznać się między innymi z strukturą obrotu akcjami. Powinniśmy także przeczytać na temat takich pojęć jak cykle koniunkturalne, hossa, bessa, zasady kupna czy sprzedaży. Dopiero z takimi informacjami możemy próbować swoich sił.

 

Jak decydować o zakupie akcji?

 

Zdaniem doświadczonych maklerów giełdowych o podejmowaniu decyzji w sprawie kupna/sprzedaży decydują dwa podejścia. Z jednej strony możemy dokonać oceny sytuacji poprzez analizę techniczną. Polega ona na analizie wykresów oraz prognozowaniu kursu akcji na podstawie dotychczasowych cen. Innym wariantem jest analiza fundamentalna. W tym przypadku mamy do czynienia z prognozowaniem przyszłego kursu w oparciu o sytuacje gospodarczą czy sytuację finansową danej spółki.

 

 

Na jakie informacje ze świata giełdy zwracać uwagę?

 

Początkujący gracz powinien poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z dostępnymi spółkami giełdowymi. Na bieżąco powinien także śledzić wiadomości giełdowe oraz komentarze analityków.